Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Metro Başakşehir’i Uçuracak

28 Temmuz 2013 Pazar, 21:07
Metro Başakşehir’i Uçuracak

Marmaray, Kanal İstanbul ve Metro hatları ile Halkalı ve Başakşehir İstanbul’un yeni cazibe merkezi oluyor.29 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhuriyet Bayramı törenlerinde hızlı tren hatları ile Marmaray’ın da açılışı yapılacak.
Geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Başakşehir – Otogar metrosunun yanı sıra, uluslar arası ihalesi 18 Eylül’de gerçekleştirilecek olan “Mahmutbey – Mecidiyeköy Metrosu” ve Küçükçekmece Gölü’nden geçmesi planlanan “Kanal İstanbul Projesi” özellikle Halkalı ve Başakşehir bölgelerinin değerini artırmaya başladı.
Özellikle son 5 yılda gelişen ve düzenli bir yerleşime sahip olan Halkalı ve Başakşehir bölgesine yapılan ulaşım yatırımları bu bölgelerin değerini şimdiden yüzde 20 ila 30 artırmış durumda.
Marmaray’ın ilk istasyonun Halkalı olmasının yanı sıra 3.Havalimanına, yine Halkalı metro istasyonundan bağlantı yapılacağının açıklanması ve Avrupa’nın en büyük eğlence merkezi, otel ve konut projesi olan “Tema Park”ın Halkalı’ya yapılmakta olması bölgenin değerini artırdı.

ACIBADEM DE HALKALI’DA

Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Hastaneleri, Avrupa Konutları ile ortaklaşa olarak Halkalı Atakent bölgesine 2013 yılı sonunda yeni bir hastane açacaklarını açıkladı. Atatürk Havalimanı’na 8 km mesafede olan bölgeye kamu tarafından dev bir sağlık kompleksinin de inşa edileceği belirtiliyor.

Söz konusu ulaşım yatırımlarının tamamlanmasıyla, Marmaray – Kanal İstanbul, 3.Havalimanı ve Mecidiyeköy – Mahmutbey İkitelli Metrosu’nun kesişme noktası Halkalı olacak.

Kaynak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz