Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Milli Yüksek Hızlı Tren Hizmet Alımı İhalesi

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) tarafından Milli Yüksek Hızlı Tren (YHT) için açılan “Endüstriyel Projeler Danışmanlık Hizmet Alımı İhalesi”, katılımcı firma olmadığı için iptal edildi.

12 Şubat 2015 Perşembe, 09:55

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) tarafından Milli Yüksek Hızlı Tren (YHT) için açılan “Endüstriyel Projeler Danışmanlık Hizmet Alımı İhalesi”, katılımcı firma olmadığı için iptal edildi.

TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Alımı İhale Komisyonu Başkanı Ekrem Turan ve komisyon üyeleri, TÜLOMSAŞ tesisinde gerçekleştirilen ihalede ön ihale dokümanı alan İtalya ‘dan Altran, Polonya’dan EC Engineering, Almanya’dan Logomotive,İsviçre’den Prose ve Türkiye’den Havelsan ve Figes AŞ firmalarından saat 14.00’e kadar teklif bekledi.

Turan, söz konusu firmaların ihaleye katılmaması üzerine yaptığı açıklamada, “İhalemiz saat 14.00 itibarıyla başladı. İhalemizde 6 ana firmanın teklif vermesini bekliyorduk. Şu an itibarıyla teklif veren firma yok” dedi.

İhalenin iki aşamalı yapılacağını anlatan Turan, şöyle konuştu:

“İlk aşama, açık ihale yöntemiyle bütün firmaların katılabildiği ön yeterlilik dokümanlarının sunulması. Bugünkü ihalemizde ön yeterlilik dokümanlarının sunulmasını bekliyorduk. Bir katılımcımız olsaydı, ön yeterlilik dokümanlarını kendilerinden alarak bunun için uygun olup olmadıklarını kontrol edecektik. 19 doküman kontrolü yapacaktık ancak katılımcı olmadığı için bunu yapmıyoruz. Dokümanları uygun, ön yeterliliği geçmiş firmalarla da belli istekler arası bir ihale daha yapacaktık. O ihalede de teklifleri sunacaklardı, onları değerlendirecektik. O ihalede muhammen bedeli de açıklayacaktık. Şu anda ön yeterlilik dokümanını sunan hiçbir firma olmadığı için ihalemizi burada kapatıyoruz. Bu ihale, bu şekilde iptal edilmiş oluyor. Bundan sonraki ihale konusunda da Yönetim Kurulumuz ve Genel Müdürlüğümüz yetkili. Sonraki ihalenin ne şekilde yapılacağına onlar karar verecekler.”

Turan, Milli YHT’nin konsept tasarım ihalesinin bittiğini, iptal edilen ihalenin de bunun için ikinci ihale olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber için gelen aramalar:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz