Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Ali İhsan Uygun Milli Sinyal Projesi İnceledi

Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, yerli sinyal işletmeciliğindeki Buharkent – Horsunlu (Aydın) etabını inceledi.

02 Aralık 2015 Çarşamba, 00:36

Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, 3. Bölge Müdürlüğünce pilot uygulaması yapılan ve çalışmaları devam eden yerli sinyal işletmeciliğindeki Buharkent – Horsunlu (Aydın) etabını inceledi.

Düzenlenen toplantıya Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, 3. Bölge Müdür V. Murat Bakır, Tübitak Bölge Enstitü Müdürü Dr. Mehmet Sezgin ve konunun takibi ve uygulamalarını yürüten teknik personel katıldı. Tübitak yetkilileri tarafından proje hakkında brifing verilerek, 2016 yılında Ortaklar – Denizli arasının tamamlanarak işletmeciliğe açılabilmesi için çalışmalarının sürdüğü, ayrıca Ortaklar – Selçuk ve Afyon – Denizli güzergâhlarındaki sinyal çalışmalarının tamamlanmasıyla yaklaşık 500 kilometrelik bir hat güzergâhında yerli sinyal kullanımının gerçekleşeceği ifade edildi.

Genel Müdür Yardımcısı Uygun; proje ve uygulamaları için memnuniyetlerini ileterek ilgililere teşekkür etti. Milli Sinyal çalışmalarının TCDD’nin tüm bölgelerinde yaygınlaştırılması ve çalışmaların hız kesmeden Seviye ”0” dan Seviye “1” e yükseltecek şekilde sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz