Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Samsun – Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi Yapım İhalesi

UDHB Samsun – Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi Yapım işleri için beklenen ilan yapıldı

08 Ağustos 2014 Cuma, 21:15

UDHB Samsun – Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi Yapım işleri için beklenen ilan yapıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Avrupa Birliği Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan; Samsun-Kalin Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi kapsamında yapım işleri ihalesi ile ilgili beklenen ihale ilanı yayımlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihalenin (EuropeAid/135676/IH/WKS/TR) son teklif verme tarihi 03 Kasım 2014 saat 10:30 olarak ilan edildi. Teklifler, aynı gün saat 11:00′de açılacak. Katılımın zorunlu olduğu saha gezisi ve ihale öncesi toplantı 01-03 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
İhaleye ait dokümanlar, 750 euro karşılığında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden (Hakkı Turayliç Caddesi No: 5, B Blok Kat: 10 Emek/Ankara Tel: 0312 203 10 00) temin edilebilir.
İş, 395 km tek parça elektriksiz demiryolu altyapı ve yardımcı yapıların, tesislerin yapımını kapsıyor. Gelişmiş drenaj, üstyapı değiştirilmesi (raylar, traversler, balast), köprü, menfez, istinat duvarlarının yeniden inşaası ve şev stabilizasyonu gerçekleştirilecek. Tüneller rehabilite edilip yenileme ve iyileştirme yapılacak. Ayrıca, AKTS kurulumu (Avrupa Tren Kontrol Sistemi) Level 1 ve yeni hemzemin geçit ekipman montajı dahil olmak üzere elektronik sinyalizasyon ve telekomünikasyon sistemleri de kurulacak.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1191/21 Temmuz 2014 (GB)

Kaynak : Rayhaber

Bu haber için gelen aramalar:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz