Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Samsun-Sarp Demiryolu Projesi Hayata Geçirilmelidir

Burada gazetecilerin sorularını yanıtların Torun, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’nin hayata geçirilmesini istedi.

03 Aralık 2017 Pazar, 11:51
Demiryolu Taşımacılığı

CHP Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’nin bölgeye kazandırılmasını çok istediklerini, bu konun takipçisi olacaklarını söyledi.

Torun, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtların Torun, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’nin hayata geçirilmesini istedi.

Torun, demiryolunun, dünyada en ucuz ulaşım yollarından biri olduğunu belirterek, hızlı trenlerin Türkiye’nin birçok yerinde de en fazla kullanılan ulaşım sistemi olduğunu dile getirdi.

Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’nin yıllardan beri konuşulduğunu ancak bununla ilgili resmi bir adım atılmadığını savunan Torun, “Konu politik söylemlerle geçiştirilmektedir. İnşallah proje söylemlerden eyleme geçer. Biz de bunu alkışlarız ve gerçekten de destekleriz. Çünkü ne kadar alternatif ulaşım olursa bir bölge o kadar kalkınır ve gelişir. İlimiz Ordu’ya da çok büyük katkı sağlar. Biz bu projenin bölgemize kazandırılmasını çok istiyoruz ve konunun da takipçisi olacağız.” ifadesini kullandı.

Torun, Ordu-Giresun Havalimanı’nın bölgeye çok ciddi katkıları bulunduğunu belirterek, “Biz bu konuda emeği geçenlere de çok teşekkür ediyoruz. Şimdi aynı adımın Samsun-Sarp Demiryolu Projesi için de atılmasını bekliyoruz. Eminiz ki bu projenin yapılmasının, en az havalimanı kadar bölgemiz ve ilimize katkısı olacaktır.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz