Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Demühder Sertifikasyon Semineri Yapıldı

Genel Sekreter Yunus UĞURLU’nun açılışını yaptığı, Demühder-Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Türker AHİ’nin moderatörlüğünü yaptığı seminer yaklaşık 150 kişinin katılımı ile 12 Haziranda TCDD Konferans Salonunda gerçekleşti.

13 Haziran 2014 Cuma, 17:16

Genel Sekreter Yunus UĞURLU’nun açılışını yaptığı, Demühder-Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Türker AHİ’nin moderatörlüğünü yaptığı seminer yaklaşık 150 kişinin katılımı ile 12 Haziranda TCDD Konferans Salonunda gerçekleşti. Bakanlığın, TCDD ve bağlı ortaklıklarının, özel sektör temsilcileri ile üniversite öğrencilerinin de ilgi gösterdiği etkinliğe TCDD adına Genel Müdür Yardımcısı V. Adem KAYIŞ, İK Daire Başkanı V. Hüseyin ARSLAN, Merkez Emniyet Yönetim Sistemi Müdürü Erhan GÖR katıldı. Sn. Adem KAYIŞ yaptığı konuşmasında, yeniden yapılanma sürecinin içinde bulunduğumuz bu ortamda kamuoyu tarafından tam anlaşılmamış bu konular hakkında seminerin zamanlamasının çok yerinde olduğu, teknik yönden yapılan bu etkinliğin diğer sivil toplum örgütlere örnek olacak düzeyde olduğunu ifade etti.

Sektörü yakından ilgilendiren ve henüz yayınlanmamış mevzuatların, Avrupa mevzuatı ve bağlayıcı normlar ile tarihsel süreci hakkında Tibet Seyhan – Piri Group tarafından yapılan sunum sonrasında, Mustafa Temiz tarafından Dekra Kalite Kontrol Hizmetlerinin verdiği hizmetler izah edildi.

Daha sonra Dekra Rail Service Unit Operasyon Müdürü Andreas Schirmer tarafından;

Bağımsız Hizmet Birimleri: NoBo, DeBo ve AsBo (ISA) tanıtılması ve farklılıkların ortaya konması,
TSI Infra (Altyapı kabul değerlendirmesi ve ilgili standartlar)
Metro ve hafif raylı sistemlerin işletmeye kabulü
TSI LocPas (lokomotif ve yolcu vagonları) Örneği ve sertifikasyon adımları,
TSI’lerin tanıtılması, Yeni serbestleştirilen pazarlarda sektörde gereken standartlar
konularında önemli bilgiler aktarıldı.

 

Etkinlik sonunda Demühder-Denetim Kurulu Üyesi Erhan GÖR, Genel Başkan Tayfun KAYA ve Demühder-Etkinliklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim AYYILDIZ tarafından konuşmacılara plaket verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz