Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Tüvasaş 4. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarında

10 Mart 2014 Pazartesi, 23:04
Tüvasaş 4. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarında

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (Tüvasaş) Genel Müdürü Erol İnal, Milli Tren Projesi kapsamında üretilecek yeni nesil tren setlerini yurt dışına pazarlama arzusunda olduklarını bildirdi.Tüvasaş’tan yapılan yazılı açıklamada, kurumun İstanbul’da düzenlenen 4. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na katıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İnal, Türkiye’nin son yıllarda demiryollarına yapılan yatırımlarla çekim merkezi haline geldiğini kaydederek, komşu ve çevre ülkeler rol model olduğunu vurguladı.

Uluslararası piyasada söz sahibi olmak ve sürekli büyüme için yatırıma devam ettiklerini aktaran İnal, şu ifadelere yer verdi:

“Orta Doğu ve Balkanlar’ın en büyük vagon fabrikası özelliğini taşıyan Tüvasaş’ın ürünlerini yurt dışı pazarlarda tanıtabilmesi için bu tür organizasyonlar çok önemli fırsat. Milli Tren Projesi kapsamında üretilecek yeni nesil tren setlerini yurt dışına pazarlamak arzusundayız. Bu arzumuzu gerçekleştirmek için ilk adımlarımızı attık. Her geçen gün daha da olgunlaşan bu proje, Tüvasaş için dönüm noktası olacaktır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz