Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Mısır’da Tren Kazası

19 Kasım 2013 Salı, 13:29
Mısır’da Tren Kazası

Mısır’ın Giza vilayetinde, hemzemin geçitte trenin 3 araca çarpması sonucu ölenlerin sayısı 27’ye yaralananların sayısı da 34’e yükseldi.

Mısır İlk Yardım Heyeti Başkanı Ahmed el-Ensari, Kahire’nin batısındaki Giza vilayetinin Dehşur bölgesinde bulunan hemzemin geçitte meydana gelen tren kazasında 27 kişinin öldüğünü, 34 kişinin de yaralandığını belirtti. Yaralıların tedavi için hastaneye kaldırıldığını söyleyen Ensari, ölenlerin naaşlarının da otopsi için hastaneye nakledildiğini ifade etti.
Öte yandan Giza savcılığı, kimliği belirlenen 15 kişinin naaşlarının toprağa verildiğini kaydetti.
Mısır Ulaştırma Bakanı İbrahim ed-Demiri, olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine 20 bin cüneyh (2 bin 900 dolar) tazminat ödeneceğini ve yaralananlara da yaralanma derecelerine göre bütçe ayrılacağını ifade etti.
Demiryolu İdaresi Müdürü Hüseyin Zekeriyya Fadali ise yaptığı açıklamada, kazadan minibüs ve kargo aracı şoförlerinin sorumlu olduğunu belirterek, “Makinist, minibüs ve kargo aracını raylarda görünce çok şaşırmış ancak buna rağmen araçlara uyarı çanları çalmış” ifadelerini kullandı.
-HAP’tan taziye mesajı
Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın (İhvan) siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP), tren kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları için taziye mesajı yayımladı.
HAP’tan yapılan yazılı açıklamada, ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa dilendi. Açıklamada ayrıca, kazanın sorumlularının en kısa zamanda yargı önünde çıkarak cezalandırılması talep edildi.
Kahire’nin batısındaki Giza vilayetinin Dehşur bölgesinde bulunan hemzemin geçitten aynı anda geçmeye çalışan, düğünden dönen aileleri taşıyan bir yolcu otobüsü ile iki nakliye aracına dün gece tren çarpmıştı. Kazada ilk belirlemelere göre 24 kişinin öldüğü, 28 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz