Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Japonya’dan Ultra Lüks Tren

Japonya’da ilk yolcuğunu 1 Mayıs’ta yapan Shiki-shima ultra-lüks trenin bilet fiyatları 10 bin dolara kadar çıkabiliyor.

03 Mayıs 2017 Çarşamba, 14:25

Japonya’da ilk yolcuğunu 1 Mayıs’ta yapan Shiki-shima ultra-lüks trenin bilet fiyatları 10 bin dolara kadar çıkabiliyor.
Japonya’da süit tren Shiki-shima yolcularına en üst lüks deneyimi yaşatmak için tasarlandı. Tren biletleri 2 bin 800 dolar ile 10 bin dolar arasında değişiyor. Trenle iki ya da dört günlük geziler yapmak mümkün.

Shiki-shima ilk yolculuğunu 1 Mayıs’ta yaptı. Ken Kiyoyuki Okuyama tarafından tasarlanan trende en iyi malzemelerin ve geleneksel Japon ustacılığının kullanıldığı açıklandı. Trenin modern gözlem vagonunda Japonya’nın kırsal kesimlerini izlemek mümkün. Tren Tokyo’dan en kuzeydeki Hokkaido adasına kadar gidiyor.

Tren sadece 34 yolcu taşıyor ve her koltuktan mükemmel manzarayı görmek mümkün. Yorulunca bu odalarda dinlenebilirsiniz. Trenin yataklı kompartmanlarında bir ya da üç gece kalınabiliyor.
Trenle ilgili planlar 2014 yılında Doğu Japonya Demiryolu şirketi tarafından duyurulmuştu. Trenle yolculuk etmek için yoğun bir talep bulunuyor. Tren yolculuğunun ilk günü için düzenlenen çekilişe kapasitenin 76 katı talep geldi.

Raylardaki lüks ve fütüristik otele talep oldukça fazla. 10 vagonlu trenin biletleri Mart 2018’e kadar satıldı. Trenin restoran vagonu. Yemekler Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlanıyor ve üniformalı garsonlar tarafından sunuluyor.

Trende her hizmet lüks bir otel deneyimini yaşatmayı hedefliyor. Zengin insanların paralarıyla ne yaptığını bilmediklerini düşünenler bu trendeki özelliklerle yanıt bulmuş olabilirler.

Bu haber için gelen aramalar:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz