Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Mekke-Medine Hızlı Tren Hattı’nda Test Sürüşleri Başladı

Suudi Arabistan’da Mekke ile Medine arasındaki hızlı tren hattında test sürüşlerinin başladığı bildirildi.

18 Şubat 2018 Pazar, 10:16

Suudi Arabistan’da Mekke ile Medine arasındaki hızlı tren hattında test sürüşlerinin başladığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’da yer alan habere göre, Harameyn Hızlı Demiryolu Projesi Müdürü Muhammed Fida, Mekke-Medine Hızlı Tren Hattı test sürüşlerinin bu sabah itibariyle başladığını belirtti. Fida, test sürüşleri programının başarıyla tamamlanmasının ardından iki kent arasındaki normal seferlere başlanacağını kaydetti.

Suudi Arabistan hükümetinin, vatandaşlara ve ülkede ikamet eden yabancılara 450 kilometrelik Mekke-Medine arasında uluslararası standartlara uygun bir taşımacılık hizmeti vermek için bu projeyi hayata geçirdiğini vurgulayan Fida, iki kutsal kent arasındaki hızlı tren hattının aynı zamanda hac ve umre ziyaretçilerine de hizmet vereceğini kaydetti.

Söz konusu tren hattının Mekke, Cidde, Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı, Kral Abdullah Ekonomi Kenti ve Medine olmak üzere toplam 5 istasyondan oluştuğunu aktaran Fida, “Saatte 300 kilometre hız yapabilen tren,12 vagondan oluşacak ve 417 yolcu taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

Yorum

  1. Başar

    27 Şubat 2018 at 09:22

    Selamun aleykum inşaAllah
    Allahın seçtiği kullarına Selâtu Selam olsun inşaAllah Subhane Rabbike rabbil izzeti amma yasufuun ve Selamun alel murselin velhamdulillahi Rabbil alemiyn

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz