Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Denizli Çimento’nun Demiryolu Taşımaları OMSAN Güvencesinde

OMSAN, çimento sektörünün önde gelen firmalarından Denizli Çimento’nun kömür ve dökme çimento yurtiçi demiryolu taşıma operasyonlarını gerçekleştirmeye başladı.

29 Temmuz 2015 Çarşamba, 14:10
Demiryolu Taşımacılığı

Lojistik sektörünün en değerli markası OMSAN Lojistik, çimento sektörünün önde gelen firmalarından Denizli Çimento’nun Kütahya / Tunçbilek’ten, TCDD’nin Denizli / Kaklık İstasyonu’na yapılacak kömür taşımalarını ve yine Denizli Çimento Fabrikası’ndan İzmir / Aliağa`ya yapılacak dökme çimento taşımalarını demiryolu ile gerçekleştirmeye başladı. Yürütülen operasyon kapsamında OMSAN, Denizli Çimento için 2 yıl süresince yıllık 120 bin ton kömür ve 120 bin ton dökme çimento taşıması gerçekleştirecek.
Denizli Çimento’nun OMSAN’ı tercih etmesinden ötürü mutlu olduklarını belirten OMSAN Lojistik Demiryolu Koordinatörü Mehmet Sıddık ÖĞMEN, kömür taşımalarında 90 konteyner ve 30 vagonun, dökme çimento taşımalarında ise 65 silobas konteyner ve 15 vagonunun kullanıldığını ifade etti. ÖĞMEN, OMSAN’ın demiryolu taşımacılığındaki deneyimi ve nitelikli insan kaynağı ile Denizli Çimento için rekabet avantajı yaratacaklarına inandığını belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz