Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

İstanbul Selanik Hızlı Tren Hattı Projesinde İlk Adım

İstanbul – Selanik arasında hızlı tren hattı yapılmasına yönelik projenin hayata geçirilmesini ilişkin oluşturulan heyet ilk toplantısını Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü’nde yaptı.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:26

TCDD ve Yunanistan Demiryolları arasında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın başkanlıklarında İzmir’de gerçekleştirilen Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin (YDİK) IV. toplantısında varılan mutabakat çerçevesinde, İstanbul – Selanik arasında hızlı tren hattının kurulmasına ilişkin projenin hayata geçirilmesini ilişkin oluşturulan Ortak Uzmanlar Grubunun ilk toplantısı 14 Temmuz 2016 tarihinde Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü’nde yapıldı.

Etüt, Proje ve Yatırım Dairesi Başkanı Burak Ağlaç, TCDD’nin yapım ve tasarım çalışmaları devam eden mevcut projeleri konusunda bir sunum yaparak söz konusu projelerin hangi aşamada olduklarına dair bilgi verdi.

Yunanistan Demiryolları Heyeti temsilcileri de Yunanistan’da iyileştirmeleri yapılan mevcut hatlar ve yapımı devam eden yeni hat çalışmaları ile finansman modelleri konusunda bilgi verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz