Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Konak’ta Tramvay İlk Teste Çıktı

Konak Tramvayı, minimum hızda gerçekleştirdiği ilk gabari test sürüşünü İzmirlilerin alkışları arasında başarıyla tamamladı.

10 Şubat 2018 Cumartesi, 14:02

Konak Tramvayı, minimum hızda gerçekleştirdiği ilk gabari test sürüşünü İzmirlilerin alkışları arasında başarıyla tamamladı. Bu ilk sefer, paylaşılan fotoğraf ve videolarla sosyal medyada gündem oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl sefere alınan Karşıyaka Tramvayı’nın ardından, Konak Tramvayında da ilk gabari test sürüşü yapıldı. Fahrettin Altay ile Halkapınar arasında çift hat olarak inşa edilen, toplam 25,6 km uzunluğunda ve 18 duraktan oluşan Konak Tramvayı hattında minimum hızda gerçekleştirilen kent içindeki bu ilk tur, İzmirlilerde büyük heyecana neden oldu. İlk test treninin ilerleyişini alkışlarla kutlayan vatandaşlar, güzergah boyunca bol bol fotoğraf ve video çekip sosyal medyada paylaştı.

Tasarımında mavi ve turkuaz tonlarıyla deniz kenti vurgusu yapılırken, aynı zamanda İzmir’in güneşli havası ile canlı ve neşeli yapısının da öne çıkarıldığı İzmir’in tramvay araçları, 32 metre uzunluğunda ve 285 yolcu taşıma kapasitesine sahip.

2 Yorum

 1. Başar

  13 Şubat 2018 at 14:07

  Selamun aleykum inşaAllah

  Çalışmalarınız mubarek olsun inşaAllah

 2. Başar

  19 Şubat 2018 at 12:02

  Gönüllü olmak istermisiniz
  Bu noyu paylaşın
  (0232) 464 3575

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz