Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Milli Tren Projesi İçin 30 Mühendis Alınacak

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürlüğünce, Milli Tren Projesi’nde istihdam edilmek üzere 30 mühendis alınacak.

06 Temmuz 2017 Perşembe, 10:21

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürlüğünce, Milli Tren Projesi’nde istihdam edilmek üzere 30 mühendis alınacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Genel Müdürlük, Milli Tren Projesi’nde istihdam edilmek üzere sözleşmeli statüde 20 makine, 10 elektrik-elektronik alanından olmak üzere 30 mühendis alımı için yazılı ve sözlü sınav yapacak. Adaylara, atama onayları hariç, tüm tebligatlar ve duyurular http://www.tulomsas.com.tr internet adresinden yapılacak.

Başvuruları 10 Temmuz’da başlayacak ve 23 Temmuz’da sona erecek sınav, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesinde 27 Ağustos’ta yapılacak.

Yazılı sınavda başarılı olarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara, bu sınavın tarihi ve yeri ayrıca duyurulacak. Nihai başarı listesi http://www.tulomsas.com.tr adresinde ilan edilerek, alımı yapılacaklara yazılı tebligatta bulunulacak.

Yorum

  1. mahmut demirkolllllu

    17 Temmuz 2017 at 22:33

    yeni işe alınacak mühendislerin 1-müesseseniin her postasında enaz birer hafta staj.2-diğer bağlı ortaklıklarda enaz birer ay staj.3-TCDD (ankara) nin teknik birimlerinde enaz 2 hafta staj,4-demiryolu araçlarının imalatıyla ilgili yurt dışı enaz 6 ay eğitim.5- işletmelerde atelyelartda depolarda 3 hafta staj………Bu eğitimler bilgili uzman refakatinde topluca yapılmalı.Mühendislerin yabanci dil bilmeler avantajlı olacaktır.stajyerler öğrendiklerini bir dosya halinde tanzim edilecek ve bir sınava tabi tutulacak olmalıdır..stajlar (iş yerinde enaz altı ay çalıştıktan sonra başlamalı)bunlar kadroya geçtikten sonra AR-GE lerde ve piyasada da araştırmalarını sürdürmeli vede rahat çalışmaları sağlanmalı.her fuara sempozyunlara toplantilara katılmalılar.Yine de 20 yılda ancak bir demiryolcu olabilirler.Çalışanlara değer imkan iyi maaş verildiğinde verimli olurlar.şimdiden başarılar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz