Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Milli Tren Projesinde Son Durum

Milli Tren Projesi kapsamında, TÜVASAŞ sorumluluğunda üretilecek Milli EMU-DMU Tren Setleri Projesi ile ilgili gelişmeleri değerlendirmek amacıyla Milli Tren Projesinde görevli TCDD, İTÜ ve TÜVASAŞ yetkililerinin katılımıyla 13 Ocak 2015 tarihinde TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünde bir toplantı yapıldı.

14 Ocak 2015 Çarşamba, 20:37

Toplantı ile Milli Tren Projesi kapsamında TCDD bünyesinde Milli Yüksek Hızlı Tren, Milli EMU-DMU Tren Setleri ve Milli Yük Vagonu olmak üzere üç Bağlı Ortaklık yükleniciliğinde yürütülen çalışmalardan TÜVASAŞ’ın yürüttüğü Milli EMU-DMU Projesi ile ilgili somut gelişmeler görüşüldü.

Söz konusu toplantıda; görsel tasarımları Milli Tren Proje Grupları ile MOLINARI firmasının müşterek çalışması sonrasında hazırlanan, endüstriyel tasarımı ise yine Milli Tren Projesi Çalışma Grupları ve Blue Engineering firmasının ortak çalışması sonucunda gerçekleştirilecek olan Milli EMU Tren Seti Projesinin teknolojik açıdan her geçen gün yükselen standartlara tam uyumunun sağlaması noktasında izlenecek yöntemler tartışılarak, çözüm önerileri kararlaştırıldı.

Toplantıya TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk’ün başkanlığındaki TÜVASAŞ Genel Müdür Yardımcıları Cuma Çelik ve Turgut Köksal, Fabrikalar Dairesi Başkanı İhsan Ağaç, Cer Dairesi Başkanı Mehmet Bayraktutar, Yolcu Dairesi Başkanı Abdulkadir Gül, DATEM İşletme Müdürü Güven Kandemir, Şube Müdürleri ile İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol başkanlığındaki İTÜ heyeti ve ilgili personel katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz