Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Palu-Genç-Muş Demiryolu Çalışmalarında Son Durum

Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından Palu-Genç-Muş demiryolu çalışmalarına devam ediliyor.

31 Temmuz 2017 Pazartesi, 15:42

Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından Palu-Genç-Muş demiryolu çalışmalarına devam ediliyor.

Bir milyar lira bütçeli demiryolunun 15 bin 45 metre uzunluğunda olduğu ve proje kapsamında, 51 tünel, 42 köprü-köprüyolun inşa edileceği bildirildi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetleri döneminde en önemli hizmetlerden birinin de doğal kaynaklara katma değer üretilmesi yönündeki yasal düzenleme ve destekler olduğunu söyledi.

Murat Nehri üzerinde yapılan barajlarda su tutulmasına başlanmasıyla Muş-Genç-Palu güzergahında bulunan demiryolu hattının göl sahası içinde kalacağını anımsatan Şimşek, “Söz konusu raylarla ilgili Devlet Demiryolu tarafından ihale yapıldı. Yaklaşık bir milyar lira civarında bir proje. Şu anda demiryolu deltası yapılıyor. Çalışmalar Tatvan ve Van Gölü’ne kadar devam edecek. Bu projeler ülkemizin gelişmesine büyük bir katkı sağıyor. Bu projeler çerçevesinde alınan ve 2023 hedefleri arasında yer alan Muş-Erzincan Hızlı Tren Projesi de yapılacak. Bu hem Muş’a, hem de bölgemize çok ciddi bir ulaşım kolaylığı getirecek ve beraberinde ticareti de geliştirecektir.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz