Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

TCDD ve Yapı Merkezi Etiyopya Demiryollarının İşletilmesine Talip Oldu

TCDD-Yapı Merkezi Ortaklığı tarafından; Etiyopya ve Cibuti’de yapımı tamamlanmak üzere olan ve ülkenin ithalat ve ihracat taşımalarının yüzde 90‘ının yapılmasının öngörüldüğü 751,7 km’lik Etiyopya/Addis-Ababa/Djibouti demiryolu işletme ve bakım yönetimi için ihale teklifi verildi.

18 Şubat 2016 Perşembe, 17:01

İhaleye teklif vermek üzere Genel Müdür Yardımcıları Ali İhsan Uygun ve Murat Kavak’ ın başkanlığında Dış İlişkiler Dairesi Başkanı İbrahim Halil Çevik ile Genel Müdürlük Müşaviri Mehmet Turşak’ tan oluşan heyet Addis Ababa / Etiyopya’ ya gitti.
Teklif TCDD & Yapı Merkezi Ortaklığı İş Birliğiyle Hazırlandı
Bakanlar Kurulu Kararı izni ile söz konusu ihaleye teklif sunmak üzere TCDD & Yapı Merkezi firması ile ortak çalışmalar yürütülerek kapsamlı bir ihale teklifi hazırlandı.
TCDD Tarihinde Bir Dönüm Noktası
Bu ortaklıkla TCDD, tarihinde ilk kez yurt dışında işletmecilik yapma konusunda teklif sunacak. TCDD üst yönetiminden oluşan heyet, Etiyopya’ya giderek 15 Şubat 2016’da Etiyopya-Cibuti Demiryolları Ortak Kuruluşuna teklifi sundular.
Çin Konsorsiyumu’nun da İlgilendiği Büyük Bir Proje
Söz konusu ihaleye Çin Konsorsiyumu CCECC ve CREC’ inde teklif sundu.
300 Personel Görevlendirilebilir.
TCDD-Yapı Merkezi ortaklığı tarafından ihale kazanılması halinde 28 anahtar personel ile değişik sürelerle görev alacak 300’den fazla TCDD personelinin projede görev alması bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz