Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

UIC İcra Kurulu ve 91. Genel Kurul Toplantıları

UIC Başkan Yardımcısı ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın katıldığı UIC İcra Kurulu ve 91. Genel Kurul toplantıları 7 Aralık 2017 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te yapıldı.

13 Aralık 2017 Çarşamba, 10:49
UIC İcra Kurulu ve 91. Genel Kurul Toplantıları

UIC Başkan Yardımcısı ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın katıldığı UIC İcra Kurulu ve 91. Genel Kurul toplantıları 7 Aralık 2017 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te yapıldı.

Toplantıda; UIC bünyesinde 2017 yılı içerisinde gerçekleşen faaliyetler hakkında genel bilgilendirmeler, statü değişiklikleri, üyeliklere ilişkin bilgilendirmeler, mali konular, küresel faaliyetler, kurumsal ilişkiler, standardizasyon gibi konuların yanı sıra Bölge Başkanlarının kendi bölgelerinde gerçekleşen faaliyetler hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

Bu kapsamda, UIC RAME Başkanlığı’nı yürüten TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın tarafından da bir bilgilendirme raporu sunuldu.

UIC, RAME 20. Toplantısı Paris’te gerçekleştirildi

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Ortadoğu Bölgesel Kurulu (RAME) 20. Toplantısı, 6 Aralık 2017 Çarşamba günü Paris’teki UIC Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

UIC Genel Müdürü Jean-Pierre Loubinoux, İran Demiryolları üst düzey yetkilileri ve TCDD yetkililerinin katıldığı toplantıda; RAME bölgesindeki faaliyetler ve gelişmelere ilişkin hususlar, RAME Bütçesi, RAME Bölgesel Ofisi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler gibi konular ele alındı.

Aynı gün; Demiryolu Finansmanı ve Kamu-Özel Sektör İşbirliğiyle ilgili Uluslararası Çalıştay, 25. Avrupa Bölgesel Kurulu, 3. Dünya Dijitalleşme Konferansı ve 2. Dijital Ödül Töreni de programlar dahilinde gerçekleştirildi.

TCDD ve UIC arasında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

10. UIC Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi kapsamında 8 Aralık 2017 tarihinde ise konsept sahibi UIC, ev sahibi TCDD ve organizasyon firması arasında bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Yapılan toplantıda; bildiri çağrısı, değerlendirme süreci, yuvarlak masa toplantıları gibi birçok husus çerçevesinde kongre hazırlık süreci ile elde edilen kazanımlar ve atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz