Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

YHT Arifiye’de Duracak

Koronavirüs tedbirlerleri kapsamında Arifiye’de durmayan Yeni Hızlı Tren, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in girişimleri sonrasında Pazartesi gününden itibaren yeniden Arifiye’den yolcu almaya başlayacak.

06 Haziran 2020 Cumartesi, 00:00

Coronavirüs önlemleri kapsamında yeni normalleşmenin ilk adımında Yeni Hızlı Tren’in ara duraklarda durmayacağı açıklanmış ve normalde Arifiye’de duran YHT’nin Sakarya’da durmaması tepki toplamıştı.

Medyabar.com’da çıkan haberin ardından bazı girişimlerde bulunan Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile görüştü.

Yapılan görüşmelerin ardından Yeni Hızlı Tren’in Arifiye’de de pazartesi gününden itibaren duracağı yönünde söz alan Atabek iyi haberi medyabar aracılığı ile Sakaryalılarla paylaştı.

Atabek yaptığı açıklamada “Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile yapılan görüşmede Sakaryalıların talebini Sayın Bakanımıza ilettik ve olumlu yanıt aldık. YHT Pazartesi gününden itibaren Sakarya Arifiye’de de duracak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz