Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Ankara Tren Garındaki İnşaat Çalışmaları Yayaları Zorluyor

Ankara Tren Garı’ndaki inşaat çalışmaları, yayaları vurdu.

05 Ağustos 2014 Salı, 22:26

Ankara Tren Garı’ndaki inşaat çalışmaları, yayaları vurdu. Çalışma nedeniyle, Maltepe’den Ulus Tren Garı’na kısa yoldan yaya ulaşımını sağlayan alt geçidin Celal Bayar Bulvarı girişine duvar örüldü. Ankaray’dan gelen yolcular ellerinde valizle yaklaşık 1.2 kilometre yürüyerek Gar’a ulaşabiliyor.

Yüksek Hızlı Tren hattıyla, banliyo seferlerinin ilk durağı olan Ulus Garı’nda yolcular, altı geçide örülen duvarın şokunu yaşıyor. Celal Bayar Bulvarı ile mevcut gar binasının arasındaki araziye yapılması planlanan Ankara Hızlı Tren Garı için inşaat çalışmalarına başlanmasının ardından, Maltepe ve Ulus arasında kısa yoldan yaya ulaşımını sağlayan alt geçit, Celal Bayar Bulvarı’ndan itibaren yayalara kapatıldı. Metroyu kullanarak Gar’a ulaşmak isteyen ve GMK Bulvarı’ndan girdikten sonra alt geçitten ilerleyen vatandaşlar, yolun sonuna doğru karşılarında örülü duvarı görünce şoka uğruyor.
Gar’a 20 adım kala, buradan çıkıp, ellerinde valizlerle Kazım Karabekir Caddesi’ne kadar inen ve daha sonra tekrar Hipodrom Caddesi’nden yaklaşık 1.2 kilometre yürümek zorunda kalan vatandaşlar uygulamaya tepki gösteriyor.
Esnaf da, vatandaşın alt geçiti kullanamaması nedeniyle için dükkanlarının iş yapamaz hale geldiğini belirterek, “Belediye bizden kira aldığı halde bizleri mağdur etti, alt geçit kapatılmadan önce işlerimiz çok iyiydi, şimdi dükkanlarımız boş kalıyor” diyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz