Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi - Arus
Demiryolu Mühendisleri Derneği

Türk Ulaşım Sen’de Kongre Heyecanı

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesi’nde kongre heyecanı yaşanıyor.

29 Ekim 2017 Pazar, 18:35

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesi’nde kongre heyecanı yaşanıyor. 18 Kasım 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek kongre ile sendika önümüzdeki 4 yıl boyunca yönetecek isimler belirlenecek

Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesi’nin Kardelen Plaza’da 6. Olağan Genel Kurulu yapılacak. 18 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan kongre ile ilgili bilgi veren Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesinin mevcut Başkanı Baler Fidan, görev yaptıkları 4 yılda üye ve mesai arkadaşlarının sorunları çözmek için mücadele ettiklerini söyledi.

Göreve geldikleri 2013 yılından itibaren üyelere en iyi şekilde hizmet etme çabasında olduklarını anlatan Baler Fidan, “4 yıl önce arkadaşlarımla birlikte devralmış olduğumuz emaneti en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık, üyelerimizin ve bize güvenen mesai arkadaşlarımızın bu güvenlerine layık olmak için elimizden geleni yaptık, şubemiz mıntıkasında bulunan iş kolumuza bağlı kurumlarda oluşan sorun ve sıkıntılara gücümüz nispetinde müdahale ettik, olumsuzlukları genel merkezimiz ve ilgilileri ile paylaştık, zaman zaman toplumsal olaylar ve siyasi gelişmelerle ilgili düşüncelerimizi basın mensupları aracılığı ile kamuoyu ile paylaştık, kısacası sendikacı olarak yapmamız gerekenleri yapmaya çalıştık. Bu süreçte bize destek olan herkese şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim” dedi.

Geniş alanda faaliyet yürütüldü

Fidan, şube olarak TCDD, DHMİ, LİMAN ve UBAK Bölge Müdürlüklerine bağlı 4 farklı sektör ile Hatay, K.Maraş, Adıyaman, Ş.Urfa, Mardin, Kilis ve Osmaniye gibi 8 ili içerisine alan geniş bir alanda sendikal faaliyet yürüttüklerini belirterek, “Sendikacılığın bir ekip işi olduğunu gördük. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Ulaşım-Sen’in gücünü bu teşkilatların dinamik yapısından aldığını, ekiplerini samimi ve özveri ile çalışacak ekip ruhuna uyum sağlayacak fedakar arkadaşlarından oluşturmaya çalıştık.Yönetim kademesinin her organını ne kadar önemli olduğunu geçmiş tecrübelerimizden edindiğimiz için bu kez daha dikkatli bir anlayışla hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkanlığı yeniden adaylığını açıkladı

Fidan, yapmış olduğu istişareler sonucunda yeniden başkanlığa aday olma kararı aldığını anlatarak, “Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişareler sonrası 4 yıl önceki heyecanımızdan ve çalışma şevkimizden ödün vermeden yolumuza devam etmeyi arzu ediyoruz. Şuana kadar bize ulaşan rakip bir liste yoktur, ancak olursa bunu saygıyla karşılar demokrasinin gereği yarışırız, üyelerimiz kimi taktir ederse onun emrinde çalışmalarımızı sürdürürüz” diye konuştu.

Fidan, tüm üyeleri, iş kollarında ki kurum ve kuruluşların çalışanlarını olağan genel kurula davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz